Таг: супа од домати

Таг: супа од домати

Супа од домати и печени пиперки

Состојки:   750 гр. пелат од домати 1,5 филџани вода 2 црвени пиперки (бабури) 1 ситно исецкан кромид 3 чешниња лук маслиново масло 1,5 лажици оригано сол и црн пипер по вкус босилек или ситно сецкан магдонос   Подготовка: Измијте...
Исхрана
Состојки: 4 - 5 големи домати 1 конзерва кокосово млеко 1 лута пиперка (или само половина)   Подготовка: Прво обарете ги доматите во вода неколку минути, додека не омекнат доволно за да можете да ги излупите. Потоа излупените домати исечкајте ги на ситни...
Исхрана