Таг: слабеење без броње калории

Таг: слабеење без броње калории

7 лаги за храната во кои сите веруваат

Ова се најчестите 7 лаги кога станува збор за здравата исхрана: 1. Заситените масти се лоши за срцето Целиот живот ви кажувале дека исхраната богата со масти не е добра за вашето срце и холестеролот. Дека путерите, кремовите, сирењата, шницлите и вашите омилени меса полека...
ЗдравјеИсхрана

Како да ослабнете без броење калории?

Сите знаеме дека ако сакаме да ослабнеме треба да јадеме помалку и да трошиме повеќе. Но сите не успеваме да разбереме каква исхрана треба да следиме за да ослабнеме. Секогаш има диети што се базираат на сопствено искуство или не се наменети за активни луѓе кој и...
ВидеоИсхрана