Таг: слабеење

Таг: слабеење

  Дали интензивните вежби или оние кои предизвикуваат прекумерно потење, ќе ви помогнат да согорите повеќе калории и поради тоа побрзо да ја намалите својата тежина?Ова е одлично прашање и знам дека сте си го поставиле барем еднаш.Сте направиле вистински интензивен т...
Боди-фит
Кофеинот е активна супстанца која се наоѓа во кафето, чајот и гуараната. Кофеинот долго се сметал за суплемент кој помага во физичките перформанси. Дејствува така што го активира централниот и симпатичкиот нервен систем. Заради ваквиот ефект, Меѓународниот Олимписки Комите...
Боди-фитСуплементи

Забранети намирници

Ако веќе сте биле на диета, знаете дека постојат намирници кои се сметаат за здраво, но кои не се препорачуваат на оние кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми. На пример, такви се намирниците кои се јадат за појадок.   Секоја храна со вишок шеќер, сол или...
Исхрана

5 најпопуларни видеа за слабеење

Новата година и празниците честопати резултираат со по некој килограм вишок, па доколку имате доволно простор дома, можете да се ослободите од нив, и сето тоа според сопствено темпо и можности.   Овие 5 видеа за вежбање дома се најпопуларните.   1.Вежбајт...
Боди-фитВидео
  Губењето на тежината може да изгледа комплицирано, но всушност се сведува на една едноставна работа: калории во споредба со отфрлање на истите.Единсвениот начин да го намалите процентот на вашата телесна маса, е да внесувате помалку калории отколку што согорувате. ...
Боди-фит
Разновидни диети нудат губење на телесната тежина со помош на многу видови зеленчуци и овошја, но многу од нив не се пристапни за сите, а тоа не може да се каже за цвеклото. Научете како да загубите пет килограми за само пет дена, без штета по здравјето. Предности на цвек...
Исхрана
  Во текот на првата недела кога преминуваме на поздрава исхрана, полесно ги губиме килограмите. Но, како што ќе се прилагодува нашиот метаболизам, така нема да согоруваме толку многу калории. Губењето дополнителни килограми ќе стане потешко. Што е уште полошо, кога ...
Здравје
Aкo некогаш сте се обиделе да ја намалите телесната тежина или сте љубители на фитнес и бодибилдинг,тогаш сигурно многупати сте се сретнале со поимот јаглехидрати и дилемите околу нивното внесување. За тоа колку се добри или колку се лоши, секој си има свое мислење ,но висти...
Боди-фитИсхрана
  Рекламите на ТВ може да оддадат впечаток дека губењето на масти е премногу лесно или пак премногу тешко. На пример, ден гуру вели дека може да ги стегнете вашите стомачни мускули за само неколку минути дневно, додека друг ќе ви каже да трчате се додека не повратите...
Боди-фит
Голем број на луѓе започнуваат да вежбаат со цел да ја намалат телесната тежина или да го задржат обликот на телото и да ги затегнат мускулите. За ова се многу корисни и боречките вештини. Овие вештини помагаат да се зајакне горниот дел од телото, нозете, грбот и стомачните ...
Боди-фит

Галерија