Таг: секс

Таг: секс

  Раскинување. Работа. Патувања. Службени патувања. Можат да постојат толку многу причини поради кои сексуалниот живот ви е на втор план. Меѓутоа, неговиот ,,недостаток,, може и на многубројни начини да влијае врз вашето здравје. На лош или на добар начин. Еве и како...
Разно
Како и сите луѓе, секој од нас има свои потреби, а сексот е една од најважните во животот на човекот. Бидејќи сите ние сме бодибилдери (или целиме кон тоа) и наша цел е да добиеме на големина и да го имаме телото од нашите соништа, секогаш ги имаме оние прашања во себе; како...
Боди-фит

Зошто утринскиот секс е најдобар?

Сексот е добар во кој било период од денот или ноќта, но сепак утринскиот секс е најдоброто нешто. Можеби баш тој период од денот не изгледате баш најдобро, целите сте разбушавени и поспани, но ако дозволите тоа да ве попречи, само ќе го пропуштите најдобриот секс кој кога б...
Uncategorized

Што никако не смее да се прави пред секс?

Урологот Дејвид Кауфман тврди дека жените пред сексот никако не треба да уринираат, бидејќи на тој начин го зголемуваат ризикот од настанок на болни инфекции. Тој наведува дека таа идеја за мокрење пред и по сексуалниот однос е толку зачестена, што се претворила буквално во ...
ЗдравјеРазно
Анкциозноста може да влијае на сите аспекти од животот и значителнода го подигне нивото на стрес за време на друштвени ситуации. Поради тоа има смисла дека грижата и стравот, кои се обележја на анкциозноста, исто така да остават голема трага и во спалната соба.   ...
ЗдравјеРазно
Како што постојат афродизијаци - храна која го поттикнува либидото, исто така постојат и намирници од кои сексуалната желба се губи нагло. Некои под нив се следниве.     Соја   Сојата е одлична за организмот, но може да влијае негативно на либидото....
Исхрана

Што е зависност од секс?

  Холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн, обвинет за сексуално вознемирување на повеќе од десетина жени и за неколку случаи на силување, наводно е на лекување од зависност од секс. Терапевтите објаснуваат за какво нарушување се работи.   Дебра Шилер е дире...
ЗдравјеРазно

Дали сексот е исто како и вежбањето?

  Бројни студии се обидуваат да дадат одговор на прашањето дали сексот е ист како и вежбањето, а доказите одат во полза на тоа дека сексот всушност е вежбање. Но, предиграта не се смета како вежбање, бидејќи се има покажано дека за време на предиграта мажите трошат в...
Разно
  Она по што се разликуваат денешните жени од своите врснички од порано е позачуваното тело и подоброто здравје. Медицинскиот напредок, вежбањето и се подостапната здрава храна ја имаат продолжено женската привлечност и виталност за неколку години. Предноста на чети...
Разно
Повеќето луѓе знаат дека ако не се заштитат за време на секс, можат да се заразат со некоја полован болест. Но, малкумина од нив знаат дека истото тоа може да им се случи и на други места, кои немаат никаква врска со сексот. Балзам за усни Постојат два вида на херпес...
ЗдравјеРазно

Галерија