Таг: рижото

Таг: рижото

Рижото од три видови житарки

Состојки: 400 гр. микс од житарки 1 главица кромид 4 црвени пиперки сол црн пипер чадено тофу сирење 1 јајце брашно сок од домати 1 лажичка семиња: чиа, лен, сончоглед и сусам 100 гр. мелен корнфлекс маслиново масло бело вино зел...
Исхрана

Виолетово рижото

Состојки За рижотото: 300 гр. виолетова зелка прстофат сол 3 лажици маслиново масло 1 кромид 300 гр. ориз за рижото малку бело вино 2 литри зеленчукова бистра супа   За зелката: 100 гр. виолетова зелка 1 лажица маслиново масло пр...
Исхрана