Таг: рататуи

Таг: рататуи

Рататуи на вегански начин

  Состојки:     2 модри домати 5 лажици маслиново масло 2 главици виолетов кромид 4 чешниња лук 2 црвени пиперки коморач 3 големи тиквички 4 домати Салца: босилек магдонос коријандер нане едно чешне лук една ...
Исхрана