Таг: протеински шејк

Таг: протеински шејк

Дали додатоците за исхрана можат да ни помогнат при исхрана и тренинг и дали се здрави? За да дојдеме до одговорот прво мораме да видиме што се тоа протеини. Зборот протеин потекнува од грчкиот збор “protos”, што значи прв елемент. Општо познато е дека протеините се главните...
Суплементи
  Погледнете неколку идеи за подготвување на природни шејкови кои ќе ве освежат, а истовремено ќе ви ги обезбедат некои од основните хранливи материи кои што ви се потребни: Шејк пред вежбање Потребни состојки: 1/2 чаша овесна каша 1 банана 1 мал јогурт 3 лаж...
Боди-фитИсхрана
Кога е најдобро време да се конзумира протеин од сурутка? Интересно прашање и одговор од моја гледна точка.    
ВидеоСуплементи

Протеински шејк од аронија

Нутриривни вредности(за еден шејк) 250 kcal 24 гр јагленхидрати 3 гр масти 28 гр протеини    
Боди-фитВидео
Научниците веруваат дека консумирањето дополнителни протеини во вашата исхрана е поволно за вашето здравје и должината на животниот век. Истражувањето го има спроведено група научници од Универзитетот во Бреша, Италија, водено од страна на професорот Енцо Нисоли. Растворени ...
Суплементи
Дали знаевте дека можете да изгубите тежина, дури и ако јадете на секои два часа? Звучи неверојатно, но тоа е вистина. Со детокс диетата која се базира на овошје, не само што ќе изгубите неверојатни 4 килограми за само три дена, туку ќе направите и детоксикација на органи...
Исхрана