Таг: полнете келераби

Таг: полнете келераби

Запечени полнети келераби

Состојки:   4 поголеми келераби нерафинирана морска сол 1 лажица тамари сос 1 шоља хељда 1 голема главица кромид 1 лажица масло од сусам или маслиново масло 1/2 лажичка ким 1/2 лажичка куркума црвен пипер     Подготовка: &...
ЗдравјеИсхрана