Таг: мотивација

Таг: мотивација

Како засекогаш да останете фит?

    Тајната за трајното губење на тежината може да ја најдете во дневните одлуки. Треба да се откажете од брзите диети и да се свртите кон промена на секојдневниот начин на живот. Ако сакате да го изгубите вишокот на килограми засекогаш, потребно е да останет...
Боди-фит

Мотивација и дисциплина

Мотивација е состојба на умот со која се генерираат позитивни чувства при постигнување на зададените цели. Некои луѓе се мотивирани финансиски, додека некои други ги придвижува мотивацијата за задоволување на едноставни физиолошки потреби. Други, пак, ги мотивира сонот, соно...
Разно
Со Трајче се запознавме минатата година во Октомври месец. Дојде со многу амбиции и со една цел, да стане бодибилдинг шампион во неговата категорија (јуниори). Нашата средба беше исполнета со тоа како може да се оптимизира неговата исхрана, дали ги знае основните вежби и как...
Разно

Саботна мотивација

Погледнете го нашето кратко мотивационо видео во кое правие високо интензивен тренинг со комбинирање на комплексни вежби, морнарско јаже и јаже за скокање. Ако ви се допадна видеото не заборавајте да направите subsribe. ...
Видео
Повеќето вежбачи треба постојано да се мотивираат, без разлика на тоа што е познато колку е важно редовното вежбање. Но, постојат вежбачи кои ќе заминат да вежбаат само ако им се придружи најдобриот пријател или член на семејството, некои ќе ги поттикне група на луѓе кои веж...
Боди-фитРазно

Неделна мотивација

Здраво на сите Новалек и Атлетикс фанови. Ви го презентираме денешното мотивационо видео. Тоа што ви е потребно е дисциплина не мотивација! Нема изговори, само хардкор ;)
Видео
Мојата трансформација Долго време не се грижев за себеси. Имав прекумерена тежина, јадев брза храна и секакви други глупости (гледано од денешен агол). Нездравата храна ми беше прибежиште од сите тешкотии што тогаш ми се насобраа како смртта на член од семејството, ...
Нови статииРазно

(Видео)Талент наспроти вештина

На сите што ви недостига мотивација,дали за вежбање или пак за кој било друг аспект од животот ви препорачуваме да го погледнете видеото.
ВидеоНови статии
Deborah Goodman е 33 годишна мајка на 6 деца,која изгледа како 20 годишен фитнес модел.Таа само неколку години по раѓањето на нејзинито последно дете учествува на фитнес натпреварите.Изгледа дека "не можам" едноставно не е во нејзиниот речник.    
Боди-фитНови статии

Како да ја победите несигурноста?

Сите ние понекогаш сме несигурни во себе. Прекумерната несигурност не спречува да се препуштиме и да уживаме во животот. Честопати неизвесноста носи повеќе штета, отколку корист. Животот се менува и ништо не е сигурно, но доколку сте психички силни, ќе можете да ги надмине...
Разно

Галерија