Таг: инсекти

Таг: инсекти

Стручњакот по дерматологија, Витни Боув, тврди дека овие природни начини за ублажување на каснувања и убоди се подеднакво ефикасни како и лековите. Есенцијални масла Маслата од чајно дрво, лаванда и кокос имаат својства да ги ублажат чешањето, болката и отокот. Маслото...
ЗдравјеРазно