Таг: издржливост

Таг: издржливост

  Сигурно некогаш сте помислиле за себе и вашето вежбање и за тоа како вашиот тренинг еволуирал во текот на годините. Веројатно кога сте биле тинејџери и и вие сте ги практикувале класичните бодибилдинг вежби. Секако, што друго би можеле да направите? Сигурно сте се ...
Боди-фит
  Ако сте во фитнес и бодибилдинг светот веќе некое време, веројатно сте прочитале или слушнале многу информации за вежбањето, исхраната и суплементите на интернет, во списанија или на телевизија ... Некои од нив се многу корисни, но за жал, повеќето од нив се и збун...
Боди-фит
Голем број на луѓе започнуваат да вежбаат со цел да ја намалат телесната тежина или да го задржат обликот на телото и да ги затегнат мускулите. За ова се многу корисни и боречките вештини. Овие вештини помагаат да се зајакне горниот дел од телото, нозете, грбот и стомачните ...
Боди-фит
Еден од најчестите тестови за мерење на силата кај мажите и кај жените се склековите. Оваа едноставна, но многу ефикасна вежба стана синоним за спортскиот дух, казнувањето и силниот тренинг. Тешко е да се каже кога точно и како настанале, но секако склековите и ја должат сво...
Боди-фит
Некои истражувања покажуваат дека тауринот како суплемент во исхраната може да ги зголеми атлетските перформанси, што објаснува зошто е една од главните состојки во многу енергетски пијалоци. Меѓутоа, поновите истражувања покажуваат дека тауринот може да го подобри и закрепн...
Боди-фитИсхрана
Природниот начин со кој можете да ја зголемите енергијата со која располагате се разновидната исхрана и добриот сон. Во продолжение ви претставуваме кои видови зеленчук ќе ви помогнат да имате поголема енергија, да бидете поиздржливи и посилни. Сок од цвекло Една неодамнеш...
Исхрана
Од сите начини за вежбање и одржување на формата, како и топење на вишокот килограми, велосипедизмот е сигурно вистински евергрин. Сите ние вртевме со педалите како деца и ретки се оние кои за авелосипедот немаат убави спомени. Време е да ги вратиме старите добри навики и п...
Боди-фит