Таг: гради

Таг: гради

6 лоши навики кои ги опуштаат градите

  Било да имате мали, големи, затегнати или опуштени, градите со тек на годините можат во голема мерка да го променат обикот, па и самата големина.   Доктор Дирк Кремер од клиниката Harley Street Aesthetics од Велика Британија, открил дека на опуштањето на...
Разно

Што да се јаде за здрави гради?

  Дојката како орган најмногу ја истакнуваме преку пристапот на превентивното здравје, примарно поради превенцијата од карцином на дојката. Освен самопрегледи и редовни докторски контроли, еден од факторите на ризик кои можат долгорочно да се земат во напорите за пре...
Исхрана
Како што знаеме, некои токсини го напуштаат нашето тело побрзо, некои побавно, а овие вториве се таложат во меките ткива и масните ткива, како што се дојките. Секако, тешко е во денешно време да се одбегнат токсините во целост, но можеме да го намалиме свесното изложување на...
ЗдравјеИсхрана

Kаков тип на гради имате?

Градите се дефитивно дел од женското тело во кој секогаш зјапаме. Не сме сигурни зошто, но тие секогаш не привлекуваат и ни го мамат погледот, посебно ако жената има големо деколте кое многу открива. Како е можно супермоделите со мали гради да изгледаат како да имаат бујно д...
Разно

6 јога пози за убави гради

Секоја жена може да постигне изглед каков што сака, само ако се потруди малку. Постојат посебни шест јога вежби, кои не само што ќе го поправат обликот на вашите гради, туку и поради нив ќе се чувствувате посилни и поздрави. 1. Поза воин “Вирабадрасана” или позата воин ќ...
Боди-фитРазно
Бенигните цисти на дојките се многу чест женски проблем, а нивната појава се поврзува со нездравиот и стресен начин на живот. Статистичките податоци покажуваат дека најголем број припадници на понежниот пол бележат промена на дојките во репродуктивниот период, по 30 -та годи...
Здравје
Кожата и ткивото на градите се тенки, нежни и чувствителни, поради што треба со внимание да ги третираме градите. Градите се менуваат со годините, исто како и остатокот од телото. Промените се сосема нормални и очекувани. За да не се случи да се чудите кога ќе забележите про...
Здравје
Заводливото деколте е украс на секоја жена. Потрудете се такво и да остане. Искористете ги советите на кој начин вашите гради да останат што подолго во форма или како да го измамите времето. Секој месец издвојувате големи суми пари за креми против брчки, за негување на дело...
ЗдравјеРазно
Еве кои се топ 5 вежбите за гради. За време на изведување на вежбите, многу е важно да го одржувате грбот во рамна положба, бидејќи во спротивно може да дојде до оштетувања и самата вежба нема да биде толку ефикасна. На почетниците им се препорачува секоја вежба да ја повтор...
Боди-фит
Сакале да го признаете тоа или не, потисокот на бенч клупата е најатрактивната вежба која служи како за развој на мускулите на градите и на другите мускулни групи (бидејќи се работи за сложена вежба ) така и како начин за одмерување на силата кај момците. Потисокот на бенч ...
Боди-фит

Галерија