Таг: вкочанетост

Таг: вкочанетост

5 лесни вежби за рбетот

Вистинската вежба може да направи чуда со телото. Тоа ќе го почувствувате веќе по првите денови од вежбањето. Ако сте едни од оние кои поради работата едноставно мора да седат по цел ден, тогаш вашиот рбет сигурно пати. Не очајувајте, туку веднаш дадете се во акција и напра...
Боди-фитВидео
Знаеме дека целодневното седење во канцеларија е лошо по нашето здравје. Но , често ни недостасува време за да можеме секојдневно да одиме на фитнес или во теретана, Затоа, ви покажуваме 6 вежби за истегнување кои ги опуштаат мускулите вкочанети од седењето. За нив не ви е п...
Боди-фитЗдравје