Таг: безодијазепин

Таг: безодијазепин

Внимателно со таблетите за спиење

Ако патите од несоница, бидете внимателни со земањето таблети за спиење, бидејќи создаваат двоен ризик за настанок на деменција, предупредуваат стручњаците од Универитеот Бордо, Франција.   Врз основа на објавените дводецениски истражувања, било утврдено дека оние...
ЗдравјеРазно