Состојки:

 

  • 750 гр. пелат од домати
  • 1,5 филџани вода
  • 2 црвени пиперки (бабури)
  • 1 ситно исецкан кромид
  • 3 чешниња лук
  • маслиново масло
  • 1,5 лажици оригано
  • сол и црн пипер по вкус
  • босилек или ситно сецкан магдонос

 

Подготовка:

Измијте ги пиперките и испечете ги на двете страни. Кога ќе се оладат, некаде по 10 минути, излупете ги и исецкајте ги на парчиња.
Во тава загрејте го маслото и додадете ги кромидот и лукот. Пропржете ги додека не омекнат, па додадете ги водата, пелатот, печените пиперки и ориганото. Поклопете ги и оставете ги да се крчкаат на тивок оган уште 10-15 минути. Потоа префрлете ги во блендер и измиксајте ги во компактна смеса. Посолете и додадете црн пипер. Супата ставете ја во чинија и одозгора наросете со ситно сецкан босилек или магдонос, а можете да полиете и со малку маслиново масло.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.