И покрај тоа што има многу  статии за штетното влијание за кока кола, таа сепак е еден од најконзумираните пијалоци во светот.

Ова е еден интересен експеримент кој покажува што всушност внесуваме во организмот кога пиеме кока кола.

Рака на срце, сепак има разлика помеѓу обичната кока кола и кока колата без шеќер(zero).

 

 

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.