Состојки:

2 филџани варена брокула

  • 1.5 лажица маслиново масло
  • 1/3 филџан брусница
  • 1/4 филџан шипка
  • 1/2 сецкани јаболки
  • 1/4 филџан сецкани јаболки

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во сад и послужете.

 

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина