sok-od-domati

Се опуштивте во јадењето слатки и солени задоволства, и сте во бегство кон својата идеална тежина,ова е вистинската подготовка за вас.Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го олеснуваат телото од токсини и маснотии кои се насобрале во него.

Како и кај секоја диета важно е да се држите до правилата. Што се однесува на овој пијалок, важно е правилно да се подготви и пие редовно.Подоцна останува само да се ужива во одличните резултати,а првите ќе се појават за месец дена.

Рецепт:

-чаша сок од домати

-1/4 сок од лимон

-лажичка рендан ѓумбир

-1 лута пиперка (или половина лажиче бибер)

-2 стебленца од целер(средна големина)

Измешајте го сокот од домати,сок од лимон,ѓумбир и мелената лута пиперка.Ќе добиете 220 мл. Пијалок. Послужете го во стаклени чаши и додадете ги целите стебленца целер. Целерот се јаде паралелно со пијалокот.Дневно измеѓу оброците припремете си 3 чаши од овој растопувач на масти,а доколку си подготвите повеќе пијалок однапред, чувајте го во фрижидер.

Ја почитува здравата исхрана,посебно овошјето и зеленчукот,љубител на животни,верува во љубов,омилено место за живеење Париз