Пилатес топката преставува еден од најдобрите начини за зацврстување на на телото,а посебно се препорачува за core strength.

Подеднакво ефективна е и за жени и за мажи, и за неа не ви  е потребен посебен простор ниту посебни услови.Следува едно видео во кои се покажани само еден мал дел од вежбите кои може да ги правите со помош на пилатес топка.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.