Annette Larkins од Флорида ја нарекуваат “жена без години” или “жена која не старее”.

Annette има дури 70 години а изгледа како да има 30 год.(не претеруваме) и изгледа поубаво од девoјки кои имааt половина од нејзините години.Таа е има совршено здравје и се чуствува како да има 30 год

 

Го открив еликсирот на младоста

Нејзината мајка и баба починале  од рак на дојката. Нејзината фамилија со генерации наназад се бори со дијабетис ,но таа нема никакви проблеми со здравјето.

“Јас не знам што е асппирин” -вели Annette

Нејзиниот маж изгледа како да и е дедо а нејзините синови како постари пријатели.

annette7

 

Тајната на нејзиниот изглед е во исхраната.

Животното мото на Larkins е  храната нека биде твој лек.

Таа секој ден се буди во 5 часот за да работи во својата градина,шие облека.и покрај активниот живот таа е полна со енергија,

Овошје, зеленчук,семкасти плодови,ореви….Ова  е само дел од она што го има во својата градина.

Annette е догогодишна вегетаријанка која смета дека тајната на нејзиниот изглед е токму  исхраната и природните сокови кои самата ги подготвува и ги конзумира во големи количини.

 

 

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.