Груб, безобразен секс, кој е на граница на перверзија? Токму таквото нешто е сон за повеќето мажи, но и за жените. И тоа, не без причина – постојат цврсти и оправдани причини зошто посилниот пол неописливо се “пали” на груби допири и зборови

Признајте, и самите сте забележале, кога сексот ќе го зачините со малку безобразлуци, нагли си силни движења – атмосферата во креветот се загрева, страста ,,расте,, и се чувствувате посексапилни од кога било. Дали тогаш треба да не зачудува зошто мажите ги возбудува малку грубост? Но, ако и понатаму сте во недоумица, еве четири причини кои се ќе ви објаснат.

1. Изненадување

Елементот на изненадување го зголемува нивото на допамин, кој е тесно поврзан со задоволството, исполнетоста и возбудувањето.

2. Моќ

Моќта е најдобриот афродизијак, а грубиот секс дава можност да бидете моќни, што му испраќа на мозокот сосема поттикнувачка и возбудлива порака.

3. Доверба

Како што истакнуваат стручњаците, со погрубиот секс партнерите потсвесно си покажуваат еден на друг доверба. Всушност, ако му дозволите да ве врзе или да ве удри нежно по задникот, му давате до знаете дека му верувате дека нема да ве повреди или да ви нанесе некакво зло.

4.  Слобода

Грубиот секс дава чувство на слобода, веруваме дека од партнерот може да земеме се што ќе посакаме, а со тоа доаѓа до поотворен и поискрен однос во сите сфери на врската, не само во креветот.

 

Тагови: љубовсекс
Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина