cokoladen-smoothie-04

За сите оние кои сакаат посилен вкус тука е чоколадниот смути. Смути со мала количина на јаглехидрати и минимални калории. Оваа комбинација е одлична ужина која ќе ви помогне да издржите до следниот оброк.

Состојки (3 dl):

30 g whey протеин од чоколадо

50 g банана (1/2 средни банани)

1 dl бадемово млеко

0,5 ml вода

4 коцки мраз

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измиксајте. Декорирајте со малку горчливо чоколадо или какао.

Нутритивни вредности:

Енергетска вредност: 176 kcal

Протеини: 23 g

Масти: 3 g

Јаглехидрати: 13 g

Влакна: 1 g