Видео

Видео

Вежби за цело тело со растеглива лента

elasticna-lenta

Едноставни вежби за ослободување од ишијасните болки

isijas1

Што ни откриваат болките на одредени делови од телото?

bolka1

Еве кои вежби ги прават топ моделите за совршен задник

vezbi-za-zadnik

7 вежби за нозе кои можат секаде да се прават

vezbi-za-noze1

Популарни

Замастен црн дроб- чест и тивок проблем кај луѓето ...

Името на оваа болест упатува на насобирање на масти во клетките на црниот дроб. Зголемениот број...

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

    Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на...

Зајакнете ги вагиналниот и уринарниот отвор и зголе...

Како што ситните детали го прават животот убав, така и здравјето е сочинето од мали промени кои без ...

(Видео)Вежби од Jen Selter за поубав и поцвст задни...

Jen Selter ви ги открива дел од нејзините тајни за поубав задник.

Протеински овес-идеален за појадок или вечера

  Потреби состојки: 110 грама урда 1 банана 150 грама Јогурт 1 лажичка путер од кикирики...

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на оваа контроверзна тема....

Штица (plank) – една од најдобрите вежби за с...

Plank (анг.), или во превод ’штица’, е едноставна, но многу ефикасна вежба за јакнење на стомачниот ...

(Видео) Вежби за зацврстување на јадрото

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да  го намалите обемот на половината туку и ќе ви помогнат и з...

(Видео)15 минути дневно за цврст и подигнат задник

За да имате подигнат и затегнат задник, не мора да фрлате многу пари по теретани или на личен тренер...

Вежби за истегнување на половината и грбот

За да ги спречите болките кои постојано ви создаваат проблем, треба да бидете физички поактивни. Пог...

Како да добиете мускулна маса без гејнер

Ако сакате да заштедите 3000 денари на суплементи, тогаш видеото е за вас.

3 брзи бразилски вежби за затегнат задник (видео)

“Бразилски вежби за задник” е името на сетот вежби за подигање на задникот, кои делуваат на трите гл...

Squat low or go home(Vlog)

Влог од вчерашниот тренинг за нозе.

Проверен рецепт за долг живот: Ова е тајната на Шао...

  Принципите на оваа филозофија може да ја примените без разлика на тоа каде живеете и с...

Вежби за цело тело – Фокус Т25

а време на овој тренинг ќе бидете мокри до гола кожа по само 10 минути, а по 25 минути нема да может...

7 вежби за добивање мускулна маса!

Во моето 10 годишно искуство со вежбање, успеав да направам еден прирачник со кој може да се раковод...

Што се калории и макронутриенти?

Дознајте во ова кратко видео што се калории и макронутриенти и како тоа може да ве доведе да направи...

Вака вежбаат шампионите (кружен тренинг)

Тренингот се состоеше од: Чучњеви 40 кг x 15 Стоечко подигање за рамења колку што можеш. Мр...

„Златната рипка“ – спас за рбетот

Познато е дека треба да го чуваме рбетот. Ако е тој здрав, тогаш е здраво и целото тело. Ова е вежба...

(Видео)Ако немате мотивација за вежбање погледнете ...

Ако немате волја за вежбање погледнете го видеото.Сигурно ќе ве мотивира да станете од столчето и да...

Како да ослабнете без броење калории?

Сите знаеме дека ако сакаме да ослабнеме треба да јадеме помалку и да трошиме повеќе. Но...

Кое е најдоброто време за конзумирање креатин?

Креатинот е ден од најупотребуваните суплементи во фитнесот и бодибилдингот. Кога е најдобро да с...

Како да ослабете без да одите во теретана?

Доколку сте една од оние личности кои не го сакаат одењето во теретана, тогаш сигурно барате други...

(Видео)Домашен путер од кикирики(Органски и без глу...

  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики. &...

Дознајте како најбрзо да создатете мускулна маса!

Немате резултати со вашиот тренинг? Дознајте како и добијте солидни резултати со овие едноставни ...

Кој се комбинациите во вежбањето со морнарско јаже?...

Како ви се допаѓа нашето подобрено видео? Во следното видео ги демонстрираме комбинациите со јаже...

(Видео)За поголема мотивација и убав викенд :)

За поголема мотивација и убав викенд :)

Како да ja спречите појавата на плускавци кога трча...

Главен виновник за појава на плускавци на нозете кога џогирате се токму вашите патики. Во оваа ви...

(Видео)Одлични вежби за правилно држење и намалувањ...

Болка во вратот, вкочанет врат се синоними за една од најчестите болки. Повеќето причини за болка во...

(Видео)Како правилно да направите чучњеви со шипка?...

Чучњевите се една од најдобрите вежби во бодибилдингот,но и една од најтешките. Во следното видео...

(Видео) Неколку вежби за дома од Емели Скај

За сите оние кои немаат време за теретани и фитнес центри познатата Емели Скај има неколку вежби кои...

Лесно како пердув 180 кг мртво кревање

Многу сум радосен за ова што го постигнав. Подршка ми даде девојка ми која ме снимаше и беше тука...

Стеф Шеф и неговиот кремаст сладолед од протеини

Мајсторот ги открива своите тајни рецепти, дознајте повеќе! За повеќе рецепти и видеа Subscri...

Откријте ја тајната на бодибилдерите за добивање му...

Откријте ја сами која е тајната состојка на сите бодибилдери за добивање мускулна маса и топење масн...

(Видео)Совети за совршен задник од тренерот на холи...

Tracy Anderson е фитнес инструктор кој има работено со многу од холивудските звезди,како што се Jenn...

Народни лекови од коприва за многу болести

Присуството на манган во копривата ја ублажува старечката сенилност и заборавеност, нејзината се...

Дали креатинот е стероид?

Што е креатин? Која  форма е најдобра? Кога треба да се зема? Негативни ефекти од креатин? ...

Како да го намалите апетитот?

   

Што да јадам секој ден?

Често ме прашуваат која е најдобрата диета, што да се јаде низ текот на целиот ден и нема едноставен...

Видео

Вежби за цело тело со растеглива лента

elasticna-lenta

Едноставни вежби за ослободување од ишијасните болки

isijas1

Еве кои вежби ги прават топ моделите за совршен задник

vezbi-za-zadnik

7 вежби за нозе кои можат секаде да се прават

vezbi-za-noze1

Вежба за стомачни помоќна од планк (штица)

stica1

Вежба за најсекси нозе

seksi-noze

Краток тренинг за согорување на вишок килограми

kus-trening1

Ослободете се од подбрадокот брзо и трајно

podbradok1

Вежби за во канцеларија

doma-kancelarija

Спајдемрен склекови – за јаки рамена и затегнати стомачни

Spiderman_pushup

5 причини поради кои требате да правите мечкино ползење

meckino-polzenje

Аквафизикал тренинг

akva-fizikal-trening

(Видео)Како до затегнато тело за само 7 минути во домашни услови ?

vezbanje-doma1

Тренинг од три вежби со кој најбрзо се трошат калории (видео)

trening-doma1

(Видео)Кога е најдоброто време за конзумирање на whey протеин?

najdobro-vreme-za-whey1

Одлична вежба за стомачни со само две кујнски крпи

vezba-za-stomak-so-krpi

Old school training by Atletiks Fitness

old-school-training1

3 техники за брзо постигнување фит форма (видео)

tehniki

Измами со протеинските напитоци

protein111

18-минутен тренинг кој ги придвижува сите мускули на телото

18-minuten-trening

50 супер начини за прескокнување јаже!

skokanje-jaze

Интезивен 4 минутен тренинг за стомак

trening-za-stomacni

Согорете ги масните наслаги уште побрзо со овие 4 вежби

vezbi-sopstvena-tezina1

Тренинг со сопствената тежина кој ги топи масните наслаги

vezbi-sopstvena-tezina1

Дали кревањето тежини го зголемува струкот?

golem-struk1

Супер серии за поголема мускулна маса

super-serii

Како да направите Power clean?

power-clean

5 – минутен тренинг на целото тело без реквизити (видео)

vezbanje-bez-rekviziti1

Протеински шејк од аронија

proteinski-sejk-aronija

Тајната на добивање мускулна маса и топење маснотии (мотивационо видео)

frank-medrano-vegan

Вежби за затегнат задник и тенка половина

vezba-za-opustanje

Атлетикс 90 предизвик

atletiks-predizvik1

Кум ние јога

kum-nie-yoga1

Знаете ли што е пилоксинг?

piloxing51

Тренинг кој можете да го правите и во парк

vezbanje-vo-park1

Колку мускулна маса можете да изградите природно и без употреба на стероиди?

bez-steroidi4

До рамен стомак за 30 дена со вежбата на Бритни Спирс

britni-spirs

(Видео)Пилатес топка-за зацврстување на телото

pilates-topka

4 идеални вежби за оние кои долго седат

4-vezbi

(Видео)Збогувајте се засекогаш со салото на стомакот

napitok-za-salo

(Видео)Со фитнес и бодибилдинг до зголемување на наталитетот

kampanja

(Видео)15 минути дневно за цврст и подигнат задник

vezbi-za-zadnik

Нови статии

(Видео)Домашен путер од кикирики(Органски и без глу...

  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики. &...

7 вежби за добивање мускулна маса!

Во моето 10 годишно искуство со вежбање, успеав да направам еден прирачник со кој може да се раковод...

(Видео)Денот на еден фитнес зависник

(Видео) Street Workout Македонија

"Street Workout" претставува тренинг со сопствена тежина кој се изведува на отворено, со користење н...

(Видео)Витамин Б17 против рак

"Светот без рак"(A World Without Cancer) еден стар документарен филм во кој G. Edward Griffin објасн...

(Видео)За сите оние кои велат дека немаат време за ...

Andia Winslow е фитнес интруктор кој ќе ви покаже дека доколку имате волја секогаш ќе најдете начин....

Како да ослабнете без броење калории?

Сите знаеме дека ако сакаме да ослабнеме треба да јадеме помалку и да трошиме повеќе. Но...

Дознајте дали суплементите даваат брзи резултати и ...

Суплементите денес во голема мера се продаваат и се маркетираат како брз начин да добиете резултати....

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

    Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на...

Несакани ефекти од креатин и други митови

Освен ако неодамна сте пристигнале од друга планета, веројатно веќе знаете веќе дека креатинот е еде...

Топ 10 причини зашто не ги постигнувате зацртаните ...

1.Немаате реални цели (10 кг за 1 месец не е реална цел) Реални цели не се само да губите килажа,...

Што да јадам секој ден?

Често ме прашуваат која е најдобрата диета, што да се јаде низ текот на целиот ден и нема едноставен...

Што се калории и макронутриенти?

Дознајте во ова кратко видео што се калории и макронутриенти и како тоа може да ве доведе да направи...

(Видео)Како би изгледало кога мажите би имале циклу...

Доста интересно видео

(Видео)Талент наспроти вештина

На сите што ви недостига мотивација,дали за вежбање или пак за кој било друг аспект од животот ви пр...

Народни лекови од коприва за многу болести

Присуството на манган во копривата ја ублажува старечката сенилност и заборавеност, нејзината се...

Протеински овес-идеален за појадок или вечера

  Потреби состојки: 110 грама урда 1 банана 150 грама Јогурт 1 лажичка путер од кикирики...

Како да ослабете без да одите во теретана?

Доколку сте една од оние личности кои не го сакаат одењето во теретана, тогаш сигурно барате други...

Разно

Ослободете се од подбрадокот брзо и трајно

podbradok1

(Видео)Одлични вежби за правилно држење и намалување на болките во вратот

vrat3

(Видео)Што всушност има во кока кола?

coca-cola

„Златната рипка“ – спас за рбетот

rbet

Зајакнете ги вагиналниот и уринарниот отвор и зголемете го сексуалното возбудување со кегеловите вежби

Kegelovi-vezbi1

Дознајте како најбрзо да создатете мускулна маса!

zgodni-momci-vo-teretana4-11

Има 70 години а изгледа како 30-без операции

annette6

Лесно како пердув 180 кг мртво кревање

deadlift-power-panel-2[1]

Секој понеделник е ден за бенч (105 кг х 5)

sekoj-ponedelnik

Вака вежбаат шампионите (кружен тренинг)

2015-04-23-23.51.11-753x1024

(Видео) Street Workout Македонија

street-workout-700x325

(Видео)За сите оние кои велат дека немаат време за вежбање

vezbanje_metro

Топ 10 причини зашто не ги постигнувате зацртаните цели?

Биди трпелив

(Видео)Како би изгледало кога мажите би имале циклус

mazi_ciklus

Проверен рецепт за долг живот: Ова е тајната на Шаолин свештениците!

saolin_2

Како да ја победите несигурноста?

nesigurnost_1

(Видео) Како да излупите варено јајце за неколку секунди

vareno jajce

(Видео)Ако немате мотивација за вежбање погледнете го видеото

motivacija1

Како да ослабете без да одите во теретана?

vezbanje-naslovna

Што треба да знаете за дезедорансите?

dezedoransi_nas_1

Каде нашиот мозок секојдневно греши ?

mozok_naslovna

Дали и вие сакате протеини? (Видео)

power-protein-commercial-2

Бебето е во одлична форма (видео)

baby's first deadlift