Нови статии

Нови статии

  Експертите препорачуваат да што малку пиете газирани сокови,а најдобро е да целосно престанете да ги пиете. Газираните пијалоци може да го зголемат ризикот од разни медицински состојби, и статистичките истражувања покажуваат дека потрошувачката и консумацијата на г...
ИсхранаНови статии
Не можете да се релаксирате Хроничната напнатост и вознемиреност станаа нормална појава, и сте заборавиле како е да се биде релаксиран. Во утринските часови ќе станете повеќе уморни од кога си легнавте, ќе го влечете во текот на денот, чувството на грчеви и анксиозност, и...
Нови статииРазно

Семинар за здрава исхрана и фитнес

Секоја сабота во 19 часот попладне во студио Атлетикс Фитнес, Скопје ќе има бесплатен семинар во кој можете да поставувате било какви прашања и сите тие ќе бидат објавени на нашиот Youtube канал  https://www.youtube.com/user/stefcho22.Правила на учествување:1. Допадне...
Нови статииРазно
  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики.  
ВидеоИсхрана
Јас сум Аце Степаноски насочувајќи се кон остварување на својата цел, решив да истражам и откријам кое е најдоброто решение за мене. Решението беше фитнес и бодибилдинг а потоа кој е најдобриот тренер во МК за остварување на мојата цел. Преку интернет се запознав со студиото...
Нови статииРазно
  Вашето тело е составено од 60% до 75% вода, а вие можете да преживеете без вода 3,4 дена. Водата исто така ги чисти отпадоците од вашето тело, но ако имате дефицит на вода тогаш вашето тело ќе ја рециклира нечистата вода, која не е добра работа.Овие се едноставни ф...
ИсхранаНови статии
Колку време се занимавате со фитнесот? Моето добро искористено време со занимавање околу фитнесот трае 5 години. Во рок од овие 5 години мојот тренинг се состои од комбинација каде што првите две години вежбав во надворешни услови таканаречен street workout каде што мој...
Боди-фитНови статии
  Некои го  сметаат за најздрава  храна во светот. Постојат докази кои укажуваат на тоа дека лененото семе го намалува ризикот од срцеви заболувања, рак, мозочен удар и дијабетес. Ленено се одгледувало  во Вавилон, дури 3000 години пред Христа. Се верувало дека им...
ИсхранаНови статии

Спиење со кромид во чорапите?

    Дали знаевте дека на вашите нозе се наоѓаат точки кои имаат моќно и директно делување врз внатрешните органи. Во кинеската медицина, овие точки се наречени меридијани и претставуваат пат кон секој орган во вашето тело.Некои луѓе веруваат дека меридијани, ...
ЗдравјеНови статии
  Се поголем е бројот на истражувања кои потврдуваат дека јаткастите плодови имаат позитивно влијание врз здравјето на целото тело, а  најзначајни се предностите на превенција од рак, срцеви болести и дијабетес тип 2. Активните состојки во ореви, како што се алфа ...
ИсхранаНови статии

Галерија