Боди-фит

Боди-фит

Смит машина- предности, недостатоци и кога да ја вклучите во тренингот

4 факти за тоа зошто губењето на масти е различно помеѓу мажите и жените

Почетници,обрнете внимание на овие работи

Склекови-ултимативен тест за сила и изджливост

Најчести грешки при мртво дигање

5/3/1 тренинг за сила

5/3/1  е синоним за минималистички но многу ефективен тренинг за сила.Авторот на овој режим е легендарниот Jim Wendler кој може да се пофали со  1000lbs (454,5kg) на чучњеви,675lbs (306,8kg) на бенч клупата и 700lbs (318,1kg) на мртво дигање. Ова не е режим со некои софис...
Боди-фит
  Ајде да признаеме, доколку сакате да изгубите масти и да изградите мускули, ќе мора да јадете помалку, да јадете поздрава храна, да пиете повеќе вода, и да правите повеќе кардиоваскуларни вежби и вежби со оптоварување, нели? Па, не сосема. Сигурно сега ќе си помисл...
Боди-фит
Многу мажи патат од тоа да имаат огромни гради, но што ако успејат во тоа, па на крај изгледаат како "насадени" на некој стап, бидејќи нозете не им се доволно развиени. Ова се случува од незнаење, па прават погрешни вежби и така одделни делови од телото остануваат недоволно...
Боди-фитВидео
  Авторите на едно истражување спроведено во Америка заклучиле дека за оптимална мускулна маса е важно што повеќе протеини да се внесуваат наутро, а таа количина да не се зголемува за време на ручекот и вечерата. Сите оние кои сакаат да добијат оптимална мускулна ...
Боди-фит

Јога вежби за цврсти гради

  Сакале или не жените, со тек на годините гравитацијата си го прави своето, а на неа посебно се чувствителни големите гради. Сепак, постојат начини како да ги подигнете по природен пат. Се работи за посебен вид на јога вежби кои ги затегнуваат мускулите на градите, па...
Боди-фитВидео
  Оваа варијација која е изведуба во лежечка положба со оптоварувања од средна категорија спаѓа во вежбите за јакнење на јадрото - вели тренинг советникот Дејвид Џек. Џек е креатор на оваа вежба, во која има додадено и елементи за коодинација, бидејќи е неопходно да...
Боди-фитВидео
  Вежбањето е здрава навика, и веќе одамна се напишани многу текстови за бројните предности на физичката активност. Сепак, во периодот на менструалниот циклус кај жените, телото им сигнализира дека настанале некои промени, и затоа на различен начин се однесуваат кон ...
Боди-фит
Кендрик Ферис од САД е единствен преставник на својата земја на Олимписките игри во Рио во кревање тегови, а јавноста е фасцинирана од ова момче од една сосема друга причина. Иако сосема необично звучи податокот дека земјата со околу 320 милиони жители има само еден престав...
Боди-фит

Кардио тренинзи за градење на мускулите

Ако одбегнувате лента за трчање и само правите чучнувања поради страв од катаболизам на мускулите, може да се каже дека му правите мечкина услуга на својот организам. Освен тоа, комбинирањето на тренинзите за нозе помеѓу вежбите со тегови и тркачкиот тренинг ќе ја зголеми ма...
Боди-фитВидео

Лаги за бодибилдингот кои мора да умрат

Лага # 1 - Не треба да добиете на сила за да станете големи Оние кои вежбаат со тежини не треба да користат програми за вежбање базирани на сила, или да се обидуваат и да додаваат уште едно повторување секој пат кога ќе одат во теретана . Тие не треба да станат многу посилн...
Боди-фит

Галерија