Овој рецепт за слабеење се состои од само три состојки. Веќе предизвика глобално лудило, посебно затоа што сите кои го испробале имаат само одлични зборови за него. А делува за само 24 часа!

Се што ви е потребно е зелен чај, цимет и дафинов лист.

Подготовка:

Зовријте 800 литри вода, тргнете ја од оган и во неа додадете 1 стапче цимет, 3 дафинови листови и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете го и оставете го да отстои 15 минути, а потоа процедете го.

Примена:

Кога се работи за метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будењето. Затоа, испјте го првиот филџан од чајот веднаш кога ќе станете.

Вториот филџан можете да го испиете веднаш по појадокот, а третиот навечер, непосредно пред спиење.

Со трите филџани од овој чај видливо ќе ослабнете, посебно на критичните места на телото, како што се стомакот, колковите и задникот. Оние кој веќе го пробале чајот велат дека се чувствувале одлично веќе по 24 часа, дека имаат подобро варење. А што е најдобро, по првата недела ќе загубите 8 сантиметри на половината!

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина