Лаги за бодибилдингот кои мора да умрат

Лага # 1 - Не треба да добиете на сила за да станете големи Оние кои вежбаат со тежини не треба да користат програми за вежбање базирани на сила, или да се обидуваат и да додаваат уште едно повторување секој пат кога ќе одат во теретана . Тие не треба да станат многу поси...
Боди-фит

Дали сте зрели за фитнес или за диета?

Дознајте на што ве предупредува вашата висина, обемот на половината и големината на градникот... 1. Дали обемот на половината ви е поголем од 78 см?   За секои 2,54 см повеќе одо оваа вредност, ризикот од канцер на дебелото црево се зголемува за 3%. Обемот на п...
Боди-фитРазно
  Маската и пилингот од мелено кафе многу брзо ќе ја освежи и затегне зрелата и уморна кожа и ќе и ја поттикне циркулацијата. А многу лесно се подготвува. Кафето изобилува со антиоксиданси, а кофеинот поттикнува брзо лачење на токсините и течностите од телото, поради...
Здравје

Танцувајте, бидејќи е здраво

Ако без музика и дружење не можете да замислите ниеден ден, вистински момент е да почнете да посетувате часови по танцување. Еден час ќе уживате во танцување и во пријатно опкружување и ќе го елиминирате насобраниот стрес на кој денес сме сите ние повеќе или помалку излож...
ЗдравјеРазно

Ултимативен протеински водич

Брзото темпо на живот, за жал, не дозволува доволно време за консумација за 6 избалансирани оброци во текот на денот, кои се потребни доколку сакате да бидете во форма. Протеинските суплементи можат да се користат како "брза храна".  Едноставно се подготвуваат (во случајот н...
Боди-фитСуплементи

Слатката храна предизвикува депресија

Иако од погледот на парче богата и кремаста чоколадна торта обично се разнежуваме, а некои дури тврдат и дека тоа може да им го поправи денот, најновите истражувања покажуваат дека претераното консумирање слатка храна може да предизвика сериозни ментални нарушувања, меѓу кои...
Исхрана

Нега на ноктите на рацете

Во зима нема ништо полошо од сува кожа која се лупи, како на лицето такаи на рацете. И ноктите се исто така подложни на студ, на сув воздух во просториите, па поради сето тоа стануваат кршливи и неуредни. Еве како најдобро ќе ги заштитите, но и како да ги зачувате здрави и у...
ЗдравјеРазно

Најдобри методи против икање

Икањето е многу покомплексен рефлекс отколку што може да се чини на прв поглед. Ненадејните контракции или спазмите на дијафрагмата и мускулите меѓу ребрата предизвикуваат брзо и несакано вдишување кој завршува со потпукнување на гласниците, односно со звук на икање. Зборот ...
ЗдравјеРазно
  Додека уживате во мангото, најверојатно дури и не размислувате колку ова тропско овошје може да биде здраво за нас. Она што најмногу нè привлекува најмногу кај мангото е, се разбира, вкусот. Тоа е исклучително сочно, пријатно слатко овошје чиј вкус и текстура можат...
Исхрана

Најдобри методи против икање

Икањето е многу покомплексен рефлекс отколку што може да се чини на прв поглед. Ненадејните контракции или спазмите на дијафрагмата и мускулите меѓу ребрата предизвикуваат брзо и несакано вдишување кој завршува со потпукнување на гласниците, односно со звук на икање. Зборот ...
ЗдравјеРазно

Галерија