Дали знаевте дека можете да го забрзате мускулниот развој и побрзо да изградите мускули доколку обрнете внимание на еден, многу често запоставен фактор на вежбањето- паузата помеѓу сериите. Можете да го зголемите интензитетот на тренингот и да поминете помалку време ...
Боди-фит
Чајот од липа ја поттикнува циркулацијата, го подобрува варењето, ги ублажува болките предизвикани од гасови, ефикасен е за исфрлање на слузта, ги олеснува менструалните болки, го подобрува апетитот и иблажува нервоза и симптомите на анкциозност. Кога се работи за превенција...
ЗдравјеРазно

Најмоќните алги

  Без сомнение, алгите спаѓаат во најквалитетните намирници кои ни се достапни денес. Иако најмногу ги користат макриобиотичарите, навистина не постои никаква причина да не станат дел од секојдневната вообичаена исхрана. Во продолжение погледнете кои се најмоќните ме...
Здравје

Леб од карфиол и лук

  Состојки:   3 филџани карфиол, искинат на цветови 6 јајца 1 и 1/4 филџан бадемово брашно 6 лажици путер (истопен) 5 чешниња лук ситно исецкани 1 лажица исецкан темјан 1 лажица исецкан магдонос 1 лажичка прашок за печиво 1 лажичка хи...
Исхрана
Јогата и пилатесот во денешните специјализирани студиjа и фитнес центри се водат како посебни програми за вежбање, а воедно можат да се најдат и како спој на двете методи под имињата yogalates, piloyoga и слично. Прочитајте ги основните разлики помеѓу јога и пилатес филозофи...
Боди-фит
  Медитеранската диета вклучува консумирање на свежо овошје и зеленчук, интегрални житарки, јаткасти, мешунки, риба, маслиново масло и по некоја чаша црно вино, а најновото истражување покажало дека е многу ефикасна во превенцијата на болестите на срцето. Во истра...
Здравје

Раженчиња со тофу и зеленчук

Состојки: 30 гр. сушени домати (во масло) 1 помала главица виолетов кромид 1 лажица сецкан магдонос 1 лажичка листови темјан 4 лажици масло сол, црн пипер 12 помали колбаси од тофу половина жолта и половина црвена пиперка 1 тиквичка 4 шампињон...
Исхрана
  Сте забележале дека се лигавите само кога спиете на страна, додека тоа не се случува кога спиете на грб. Тоа е така затоа што кога спиете на грб, плунката се  задржува на грлото и се суши на него.   Постојат различни жлезди кои придонесуваат за создавање...
ЗдравјеРазно
Aкo некогаш сте се обиделе да ја намалите телесната тежина или сте љубители на фитнес и бодибилдинг,тогаш сигурно многупати сте се сретнале со поимот јаглехидрати и дилемите околу нивното внесување. За тоа колку се добри или колку се лоши, секој си има свое мислење ,но висти...
Боди-фитИсхрана
Не можете да го издржите денот ако не се напиете три и повеќе филџани кафе? Тогаш време е да пронајдете нов извор на енергија. Уште утре испробајте го овој утрински трик кој трае само 90 секунди - гарантирано ќе ве воодушеви и ќе стане незаобиколен дел од вашата екојдневна р...
ЗдравјеРазно

Галерија